Таня от Езикова гимназия стана директор на музея за един ден

Единадесетокласничката Таня Ванева, от хасковската езикова гимназия, бе директор на Регионалния исторически музей за един ден. Тя оглави културната институция в рамките на инициативата „Мениджър за един ден“, която мина под надслов „Вдъхнови бъдещето“ и се организира от Джуниър ачийвмънт.
Директорът на музея Пенко Добрев, запозна гимназистката с особеностите на управление на РИМ-Хасково. После, той влезе в ролята на екскурзовод и показа на колежката си музейните експозиции.

Докато Таня Ванева управляваше музея, нейната съученичка Георгия Кинева бе кмет на Хасковоза за един ден. Тя имаше и трима заместници – също от езиковата гимназия– Димитър Димитров, Тодор Кирев и Даниел Кабзималев.
Директор на театър “Иван Димов” бе дванадесетокласничката Десислава Славчева, а на Младежкия център – Гергана Тенева.