„Търсене на съкровища“ в музея е вече факт!

Ученици от училище „Св. Иван Рилски“ бяха първите, които участваха в образователната игра на хасковския исторически музей „Търсене на съкровища“. Те бяха разпределни на осем групи по трима и трябваше да намерят отговорите на 30 загадки из експозиционните зали. Техният преподавател, Христина Масладжиева, избра нетрадиционен начин да проведе своя час по история за 6-ти клас и сподели, че „Ето така трябва да учат децата!“. Учениците успяха да разгледат и изложбата „Да открием заедно близки и далечни земи”, която също беше част от събитията по повод Деня на Европейското сътрудничество. Самата зам.-министър на МРРБ Деница Николова откри събитието, на което присъстваха областният управител Станислав Дечев, кметът на Хасково Добри Беливанов, представители на INTERREG V-A Гърция-България 2014-2020 от Гърция, представители от Гръцкото посолство в България, както и експерти от INTERREG Balkan- Mediterranian 2014-2020. Изложбата, както и играта „Терсене на съкровища“ са финансирани от INTERREG V-A Гърция-България 2014-2020, които осигуриха и подаръци за всички участвали деца.