90 ученици от Първомай посетиха РИМ-Хасково

Регионалният исторически музей става все по-популярен, дори вече извън Хасковска област, след като днес ни посетиха ученици от ОУ „Георги Караславов“ в Първомай. 90 деца от І до ІV клас разгледаха с интерес експозициите. Малките възпитаници на първомайското училище научиха как преди хиляди години хората са приготвяли бои от природни материали и как са оцветявали глинените стени на къщите си.
Учителите обясниха, че в тяхното училище има традиция на всеки четири години да водят децата от начален курс на екскурзия в Хасково. Учениците пък твърдяха, че това е най-хубавият град, който са виждали. Освен Регионалния исторически музей, те посетиха зоопарка, а така също и Монумента на Богородица с младенеца.