Посланикът на Венецуела разгледа хасковския музей

Посланикът на Венецуела у нас Н. Пр. Ориета Капони посети вчера Регионалния исторически музей в Хасково. Тя бе придружена от съпруга си. Те бяха в нашия град по покана Езиковата гимназия.
Според предварителната програма посещението в музея трябваше да бъде само половин час. Екскурзията обаче продължи повече от 60 минути. При това посланик Капони и съпругът й разгледаха най-вече двата етажа в зала „Археология“. „Имате чудесен музей, научихме нови неща за историята на България. Отново ще се върнем в Хасково, за да разгледаме и другите експозиции“, обеща посланикът на Венецуела.
Днес дипломат №1 на Венецуела посети Александровската гробница. Тя обеща скоро време да доведе да я разгледат и официални представители от други латиноамерикански държави у нас.