Вестник дари уникална колекция на хасковския музей

Вестник „Фактор“, който се издава в хасковското предприятие ПИМ, навърши десет години. По този повод са изработени два уникални тома с всички броеве на печатното издание.
Бройките са поместени в специално изработени дървени кутии. Дърворезбата по тях е дело на димитровградския майстор Георги Георгиев. Едната кутия с всички издания на „Фактор“ бе подарена на инж. Димитър Назъров, шеф на ПИМ и инициатор за пускането на безплатен ежемесечник, които да разказва за случващото се в предприятието и извън него.
„Вторият том с тази уникална кутия подаряваме на Регионалния исторически музей в Хасково, за да бъде запазен за поколенията“, каза главният редактор Христо Цветков при връчването му на Пенко Добрев, директор на РИМ, който от своя страна заяви: „Благодаря за ценния експонат, в най-скоро време ще бъде изложен, за да е достъпен за нашите посетители“.