„Работилница за сурвачки“ събра малки и големи в музея

Работилницата за сурвачки в хасковския музей събра днес малки и големи, за да се докоснат отново до българските традиции. За втора поредна година етнографите Диляна Пецова и Маргарита Цветанова помогнаха на децата и техните родители да изработят  истински сурвачки, според народните обичаи. Над 60 деца, майки, татковци, баби и дядовци се включиха в направата на новогодишните сурвачки. Изработването им става бавно, понякога може да отнеме и два часа, но всички търпеливо се трудеха.
С предколедната работилница приключиха мероприятията в РИМ-Хасково, посветени на зимните празници на българина в края на годината и началото на следващата.
770 деца участваха през последния месец в представлението „Коледа в музея“, подготвено от Народен оркестър-Хасково и отдел „Етнография“. По-смелите ученици дори тропнаха хоро в лекционната зала на хасковския исторически музей. Етнографите Диляна Пецова и Маргарита Цветанова работеха най-активно с подрастващите през цялата 2017-та.