Едно оспорвано търсене на съкровища

Днес, деца от 6-ти клас на СОУ „Паисий Хилендарски“ в Хасково разиграха много oспорвано търсене на съкровища. Двата отбора, неслучайно разделени на момичета и момчета, се оказаха равносилни в битка за „най-добър търсач на съкровища“. Момчетата бяха по-бързи във времето, за което се справиха, а момичетата направиха по-малко грешки и се справиха с по-малко помощ. Оказва се, че една игра не е достатъчна да се реши кой е по-добър „търсач“, затова децата обещаха да посетят музея отново в нова, по-трудна битка за първото място. Техният ръководител, г-жа Димитрова беше не по-малко ентусиазиризана от играта и сподели, че непременно ще посещават музея още много пъти.

Едно е сигурно, вече всички знаят къде е намерен глиганът, изложен в експозиция „Археология“!