Дами от Zonta International се забавляваха в музея

Швейцарки от Zonta International посетиха музея в Хасково, водени от Мария Стефанова – представителка на международната женска организация в София. Zonta взема активно участие в процеса на формиране на съвременното гражданско общество в България като работи за подобряване статуса на българската жена, подпомагане на хора в неравностойно положение, подкрепа на млади български таланти и др. След разглеждане на местните забележителности, дамите ще завършат своята обиколка във Велико Търново, където ще се проведе среща на организации от осем страни.
„Чувствам се съвсем като горда българка!“, възкликна една от двете престрашили се чужденки да премерят традиционни български облекла. Всяка една от тези усмиихнати седем дами похвали екипа на музея и изрази задоволство от добре подредените и богати експозиции.