Имате ли динозаври в музея?

Днес, 52 деца на 6-годишна възраст от детска градина № 18 „Осми март” в Хасково, извървяха целият път от градината си (под ОУ „Петко Каравелов“) до музея и обратно, за да разгледат библиотеката и да разберат няколко интересни факти, свързани с предметите изложени в музея. Децата се веселиха, играха хора, надуваха балони и задаваха куп въпроси на служителите. С добра организация и помощта на 5-ма колеги, както и учителките на децата, всички разгледаха и трите постоянни екпозиции на РИМ-Хасково. Освен това, децата получиха и по един печат-усмихнато личице на ръчичката като малка награда за своята любознателност.

Накрая всички надувахме балони в лапидариума и изпратихме децата с надеждата, че ще ги видим отново в музея, като ученици!