Европейски дебют за търсачи на съкровища

На 10.09.2018 като част от Европейски дни на културното наследство, РИМ-Хасково проведе за пръв път своята образователна игра „Търсене на съкровища“ на английски език. Играта беше подготвена с нови въпроси подбрани/измислени специално за деца чуждестранни гости на град Хасково от Румъния, Гърция и Франция на възраст 12-18 години. Въпреки първоначалното леко объркване и лутане, всички деца попълниха своите книжки почти безгрешно. За реализацията на тази игра помогнаха доброволци от ЕГ „Проф. д-р Асен Златаров“, които превеждаха и обясняваха на английски и френски език някои от по-сложните за намиране предмети. За всички търсачи, музеят бе подготвил не само сертификати, но и специално изработени значки, които децата с радост приеха. И както вече стана традиция, някои от участниците се премениха в народни носии за няколко снимки в лапидариума.

От името на авторите на играта, Антония Петрова и Милен Велчев, изказваме благодарност на Община Хасково за предоставената възможност, на ръководството на музея и на всички колеги и доброволци, които помогнаха играта да премине границите на България и да започне да се развива и на европейско ниво.