Ученици от Турция търсеха съкровища в хасковския музей

Ученици от Турция се поредните чужденци, които се включиха в английския вариант на образователната игра „Търсачи на съкровища“ на хасковския исторически музей. През август в дебрите на хасковската история с помощта на ключ и книжка се впуснаха техни връстници от Румъния и Франция. Гимназистите от училище „Кемал Ататюрк“ в Силиври са на гостите на хасковската гимназия по туризъм, която пък  тази седмица чества своя патрон Александър Паскалев. Наред с 12-те ученици в играта се включиха и техните учители, които с интерес разлистваха книжката и търсеха верните отговори. Накрая учениците получиха сертификати и значки „Treasure hunter 2018“. Значка получи и голямата кукла, която придружаваше гостите, която те ще предадат в края на посещението си на хасковското училище. Тя е изработена по проект и ще обиколи седем държави. На 8 ноември ученици „ще покажат“ на куклата един от шедьоврите на възрожденската архитектура в Хасково – Паскалева къща.