Безплатни прожекции за ученици в хасковския музей

От 4 до 14 декември в лекционната зала на Регионалния исторически музей ще бъдат показани два документални филма – „Календарите“ и „Празнуване на Нова година“. В тях се разказва за възникването на календарите, за тяхното предназначение и място в живота на хората. Зрителите ще видят най-старите календари, които са изработени в Хасково, а така също и най-миниатюрните, съхранявани в местния музей. Учениците ще научат как преди 100 години хасковци са посрещали Новата година. Автори на документалните ленти са д-р Красимира Узунова, гл. уредник „Нова история4 в РИМ-Хасково и журналистът Димитър Димитров, оператор е Янко Найденов.

Двата филма се излъчват един след друг и са с обща продължителност 23 минути. Прожекциите за ученици са безплатни, но е необходимо да бъде направена предварителна заявка на тел.: 0879104475, 0879516868 и 038624501. Филмите са подходящи за ученици след 4-ти клас. В залата има 50 места, т. е. наведнъж могат да гледат прожекциите два класа.  Сеансите са от 10 до 12 и 13.00 до 16.00 часа. При интерес от страна на възрастни посетители също ще бъдат пуснати двата филма, но при условие, че групата е поне от 7 души.