350 ученици посетиха музея днес, на 1 юни безплатен вход за децата

350 ученици посетиха само днес експозициите на Регионалния исторически музей. От тях 102-а разгледаха Паскалевата къща. Ученици от ОУ „Св. Климент Охридски“ получиха удостоверенията за завършен първи клас във възрожденската къща, построена от Паскал х. Райчев. Четвъртокласници от същото училище пък получиха бележниците си в лапидариума на музея, но преди това те търсиха съкровища. Деца от още три хасковски школа – „Васил Левски“, „Любен Каравелов“ и „Св. св. Кирил и Методий“ търсиха съкровища, разглеждаха експозиции и накрая си получиха удостоверенията за завършен клас. Учениците от 4А клас на ОУ „Любен Каравелов“ бяха подготвили и специална програма от български стихотворения и завършиха накрая с популярната възрожденска песен „Вятър ечи, Балкан стене“.
Освен от Хасково музеят бе разгледан днес и от ученически групи от Пирдоп и Мадан.
На 1 юни хасковският музей отваря вратите си за безплатно посещение на деца. РИМ-Хасково ще бъде отворен в събота от 9:30 до 16 часа. Децата ще могат безплатно да разгледат и Паскалева къща, която е отворена от 10 до 17 часа.