Тази неделя – безплатен вход в хасковския музей

30 юни, неделя е обявен за ден за безплатни посещения в Регионалния исторически музей в Хасково. Всеки, който желае може да разгледа 6-те експозиции от 10 до 15:30 часа.
Това една нова инициатива на хасковския музей, насочена към жителите на града и туристите. Идеята е повече хасковци да посетят и научат интересни факти за славното минало на  Хасково и региона. Всяка последна неделя на месеца ще бъде за безплатни посещения в РИМ през лятото. Ако инициативата придобие популярност сред хасковци този ден може да остане и през есента.
През май музеят е посетен от 1370 туристи, което е с 200 посетители повече за същия месец на миналата година. РИМ-Хасково има разработени специални предложения за посещения на детски групи – от 6 до 16 години. За атрактивните предложения и за предварителна заявка може да научите като се свържете с нас на телефон: 0879516868, 038624501.