Над 50 деца търсиха съкровища и рисуваха шевици

Над 50 деца от лятната занималня на „Младежкия център“ в Хасково посетиха днес Регионалния исторически музей. Те бяха разделени в две групи.
По-малките бяха запознати най-напред с тайните на българските шевици от екскурзовода Мария Ангелова. След това с помощта на фулмастри всяко дете „избродира“ на лист своя шевица. По-големите, разделени на екипи от двама или трима, и в ръце с „Малък наръчник за изследователи“ разгадаваха тайни в музея. В рамките на един учебен час „търсачите“ отгатнаха всички загадки и откриха съкровищата.
Скоро след тях приключиха и „майсторите“ на шевицата. Всяко дете трябваше да нарисува определен детайл, след което на двора на музея бе наредена дълга, няколко метра българска шевица.
Екипът на музея е готов да организира занимания и за други детски групи, най-вече играта за изследователи на древни тайни и оцветяването на шевица. Необходимо е обаче да се направи предварителна резервация на телефон: 0879516868, 038624508.